yeşim

Dyt. Yeşim Temel Özcan

Diyetisyen, Gaps Prac., Klinik Psikonöroimmunolog

1994 yılı Hacettepe Üniversitesi, Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan Dyt. Yeşim Temel Özcan, lisans eğitiminin ardından 2 Yıl boyunca Psikonöroimmünoloji (PNI) eğitimi alarak PNI Terapisti unvanını aldı. 1,5 yıl gönüllü olarak otizmli çocuklarla Kalkınma Ajansı’nın desteklediği Gedik Üniversitesinin “AKTİFİM TOPLUMUN İÇİNDEYİM” projesinin diyetisyenliğini yürüttü. Bu sırada GAPS (Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) sertifika programına katıldı ve GAPS Terapisti unvanını kazandı.

26 Yıllık mesleki tecrübesi bulunan Özcan Türkiye Diyetisyenler Derneği, 2007-2009 Antalya Diyetisyenler Derneği Başkanlığı, Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği gibi birçok mesleki üyelikleri bulunmaktadır.

Türkiye’nin ilk bağırsak terapisi alanın da çalışan ve bu alanda aranan bir diyetisyen olan Dyt. Yeşim Temel Özcan şu an halen Suadiye’deki kendi kliniği (Yeşim Temel Özcan Beslenme Danışmanlığı) ve aynı zamanda Memorial Sağlık Grubu bünyesinde
Zorlu Center, Memorial Wellness Beslenme ve Diyet Bölümünü yönetmekte, pek çok kurumal firmaya ekibi ile birlikte kurumsal beslenme danışmanlığı vermektedir.
Fonksiyonel Tıp Eğitim platformu bilim kurulu üyesi de olan Yeşim Temel Özcan fonksiyonel beslenme konusunda da sürekli eğitimler vermektedir.

Diğer Üyeler