burcu

Dr. Burcu Akdağ Özkök

Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Fonksiyonel Tıp

Op. Dr. Burcu Akdağ Özkök Ankara’da doğdu. 2004 yılında Karabük Anadolu Lisesi’nden, 2010 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun oldu. Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) başarılı olarak Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ‘Kadın Hastalıkları ve Doğum’ ihtisasına başlayarak 2015 yılında ‘Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı’ oldu.
2015-2017 yılları arasında Ağrı Devlet Hastanesi’nde Kadın Doğum Uzmanı olarak çalışarak Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamladı. Ardından 1 sene özel bir hastanede Kadın Doğum Uzmanı olarak çalıştı.
İhtisas yıllarından itibaren kadın sağlığında bütüncül yaklaşımı benimseyen Özkök, ihtisas sonrasında farklı eğitimler alarak spesifik alanlara yönelmiştir. Cinsel sağlık, genital estetik ve fonksiyonel tıp alanında ileri düzey eğitimler alarak; Avrupa Cinsel Tıp Derneği (ESSM) board sınavını geçerek Fellow (FECSM) olmaya hak kazanmıştır.
Aynı zamanda Fonksiyonel Tıp Eğitim Platformu (FTEP) bilim kurulunda yer alan Özkök, kadın hormonal sistemi-hastalıkları ve fonksiyonel tıpta cinsel sağlığın önemi ile ilgili ulusal ve uluslararası platformlarda eğitimler vermektedir.
İstanbul’da özel bir klinikte hasta kabul etmekte olan Burcu Akdağ Özkök, evli ve 1 kız çocuğu annesidir.

Diğer Üyeler